Příprava na svátost smíření pro děti

Příprava na svátost smíření pro děti

Děvčata a kluci z naší farnosti přijali nabídku k přípravě na svátost smíření, která se konala v sokolovně v Kameničkách 30. 10. 2023 od 16 hodin. Příprava se uskutečnila v tichu a přítmí. Za světel svíček děti rozjímaly Boží slovo, které jim pomáhalo uvědomit si nedostatky v lásce k Bohu, k druhým, k celému stvoření a k sobě samým. Ještě ten večer přijaly svátost smíření v kostele a zazpívaly Bohu písně za doprovodu kytary.

Děti hodnotily odpoledne jako dobře využitý čas, vnímaly intenzivní a hluboký prožitek už během samotné přípravy. Večer od kytary nespěchaly domů a byly viditelně plné radosti ze setkání s Pánem ve společenství.

Velké poděkování patří našim katechetkám, které tuto akci uspořádaly, též dalším doprovázejícím osobám, které po celou dobu pomáhaly dětem porozumět výrokům Písma: Hance Hladké (mimo jiné připravila skvělé občerstvení), Stáně Novákové (díky také za hru na kytaru), Marušce Makovské a Simče Procházkové a především důstojnému panu Janu Srnskému, který neváhal nabídnout své kněžské ruce k udělování rozhřešení.

Bohu díky za tolik čistých srdcí, která odpověděla na výzvu žalmisty:

„Kéž byste dnes uposlechli jeho hlasu, nezatvrzujte svá srdce.“ (Žl 95)