Příprava na svátost biřmování je v plném proudu

Příprava na svátost biřmování je v plném proudu

Naši biřmovanci se již druhý měsíc připravují na přijetí svátosti biřmování. Celkem 30 mladých se rozhodlo jít cestou víry a prohloubit svůj duchovní život načerpáním posily skrze svátost biřmování, která jim v naší farnosti bude udělena po několikaměsíční přípravě v červnu 2024.

První setkání biřmovanců proběhlo v sokolovně v Kameničkách 9. 9. 2023 za účasti hosta P. Miro Kulifaje. Tématem setkání bylo Kdo jsem? Zabývali jsme se otázkou identity křesťana, diskutovali, rozjímali nad podobenstvím o vinném kmeni a setkání jsme završili mší svatou v kostele Nejsvětější Trojice.

Průvodcem v dalším setkání, které se konalo 7. 10. 2023, byl P. ThLic. Vojtěch Brož, Th.D., který nás uvedl do tématu Křest z pozice biblisty. Následovala diskuze, prožitkové čtení biblického textu a vrcholem dne byla opět mše svatá.

Následující setkání se budou konat ve dnech 4. listopadu, 9. prosince, 13. ledna (další termíny budou upřesněny). Témata budou pestrá a obohacující. I nadále budeme mít to štěstí přivítat výjimečné hosty: P. Jana Linharta, P. Dmytra Romanovského, P. Jana Uhlíře, či P. Marka Orko Váchu. Je vskutku na co se těšit!

Pokud ještě uvažujete nad nabídkou přijmout svátost biřmování v naší farnosti, co nejdříve kontaktujte Terezu Hladkou nebo Martinu Halamkovou!

Velké díky Terce a Martině za jejich práci!